fbpx

Časté dotazy

Kolečkové lyže - jak vyměnit bodce na hůlkách

Mezi časté otázky zákazníku patří "jaké bodce potřebuji", "jak bodce vyměním" . V tomto článku vás seznámíme s tím, jaké jsou bodce na kolečkové lyže a jaké jsou možnosti výměny a jak provést výměnu bodců svépomocí

Kolečkové lyže - jak brzdit, brzdy

Častou otázkou zákazníku, je "jak se brzdí na kolečkových lyžích". V tomto článku vás seznámíme s tím, jaké jsou možnosti brzdění a zastavení na kolečkových lyžích. Zároveň se zmíníme o použití brzd a zpomalovačů rychlosti kolečkových lyžích, které lze zakoupit společně s lyžemi popř. je dokoupit a na kolečkové lyže dodatečně namontovat. Pokud jste si pořídili kolečkové lyže a stojíte na nich poprvé, tak doporučujeme natrénovat jako první techniku brzdění a zastavení.

Délka holí pro nordic walking / nordic running

Délku nordic walking holí určíte podle vaší tělesné výšky. Pro výpočet správné délky holí použijte vzorec: Výška (cms) x 0,68. 

V případě, že si chcete pořídit hole s pevnou délkou zaokrouhlete vypočtenou hodnotu nahoru nebo dolů na nejbližší 5 cm. Pokud s holemi bude běhat zaokrouhlujte nahoru popř. použijte použijte hole typově nejblíže delší. Pokud máte problém s krční páteří nebo s ramenem zaokrouhlujte dolů popř. použijte hole typově nejblíže kratší. Např. osoba s výškou 172 cm by použila hole o délce 115 cm (tj. 172 cm x 0,68 = 117 cm, zaokrouhleno dolů, doporučené délka je 115 cm). Pro rychlou orientaci uvádíme níže tabulku.