Doporučená mazání vosků

Postupně tvoříme, doplňujeme a aktualizujeme doporučená mazání vosků úpro závodníky, hobíky a turisty. Cílem je vytvořit přehled mazání vosků dle teplot vzduchu v rozmezí +10 až +1, +1 až -1, -1 až -4, -4 až -8 a -8 až -20, pro typy sněhu nový, starý a hrubozrnný sníh. 

Doporučená mazání vosků pro +5°C až +1°C

V tomto článku přinášíme doporučená mazání vosků na běžky do teplých podmínek nad nulou. V těchto podmínkách je nutností u stoupacích vosků sáhnout po klistrech.

Doporučená mazání vosků pro +1°C až -1°C

Podmínky okolo 0°C jsou nejobtížnější pro namazání běžeckých lyží. Lyže buď smekají nebo naopak do stoupací vosky namrzá sníh. Uvádíme pár tipů co se nám osvědčilo v praxi a určitě stojí za to vyzkoušet. Pro úplnost uvádíme jak variantu pro stoupací vosky, tak i variantu pro skluzné vosky. Volba vosku je závislá na tom zda je sníh nový, starý nebo ledový/hrubozrnný. Tipy na mázu postupně aktualizujeme podle toho jaká nejlepší varianta se nám v praxi osvědčila.

Doporučená mazání vosků pro -1°C až -4°C

V tomto článku přinášíme doporučená mazání vosků do teplotních podmínek -1°C až -4°C, které patří mezi lyžaři mezi nejoblíbenější zejména pokud je sníh starší a stopa pěkně vymrzlá. Tipy na mázu postupně aktualizujeme podle toho jaká nejlepší varianta se nám v praxi osvědčila.